close
Breaking NewsLajmeSi të ... ?

Si të pastrojmë këpucët kastor

1

Uthulla është zgjidhja më e mirë për pastrimin e tyre. Hidhni pak uthull mbi një copë dhe pastrojini këpucët tuaja. Ato do të duken më të pastërta dhe me shkëlqim.
Por edhe në këtë rast lind një problem, aroma. Pasi i keni pastruar me uthull, këpucët mund të mbajnë erë uthull.
Nxirrni në ballkon dhe lërini të ajrosen për disa orë.
Kur t’i vishni do të jenë të pastërta, me shkëlqim dhe nuk do të mbajnë erë.

 

Tags : kepuce kastorsi te pastrojme
loading...