Salcë në kokë ministres; Qytetarë, studentë e pedagogë protestë para policisë: Të lirohet Mirela Ruko


Një protestë që kërkon lirimine Mirela Rukos është duke u zhvilluar përpara ambienteve të komisariatit nr 1 në Tiranë. Qytetarë, studentë e pedagogë janë mbledhur përpara Komisariatit Nr.1 në mbështetje aktivistes Mirela Ruko, që i hodhi salcë në kokë ministres së Arsimit Lindita Nikolla në shenjë proteste për reformat e arsimit të lartë, raporton “Opinion”. Aktivistja Ruko u shoqërua në polici pas gjestit dhe nuk është liruar ende. Qytetarë, studentë e pedagogë kanë kërkuar lirimin e saj.

balkanweb

balkanweb-1-550x354

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password