• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Këshilla, Lajme

Rutina e fytyrës po të plak? Ka disa arsye dhe zgjidhje të shpejta për këtë problem

Stina e verës është më delikatja kur vjen puna te kujdesi për fytyrën. Çdo femër me siguri ndjen nevojë për t’i kushtuar vëmendje dhe ka një rutinë që i qendron besnike, por jo githmonë është e duhura. Ka disa gabime që pa vënë re po ju shkaktojnë plakjen.
Gabimi numër 1 është të flesh me make-up. Jemi dakort që jeni të detyruar ta mbani gjatë gjithë ditës, por sapo shkoni në shtëpi duhet patjetër të hiqni gjithë ‘mbeturinat’ nga fytyra.

Gabimi tjetër është të mos e lani mjaftueshëm e fytyrën. Fytyra duhet larë minimalisht dy herë, në mëngjes dhe në darkë para se të flesh.

Duhet të përdorni furça speciale për fytyrën që ta pastroni në thellësi.

Masazhoje fytyrën, është më e mira që mund të bësh./revistawho.com

CLOSE
CLOSE