• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

RRËZIMI I AVIONIT/ Anullohet finalja e kupës së Amerikës, ja momentet para nisjes drejt ‘udhëtimit të vdekjes’

Një nga ngjarjet sportive më të mëdha në Amerikë, finalja e kupës së Amerikës së Jugut është anulluar pas tragjedisë ajrore që ka ndodhur, ku një avion është rrëzuar dhe mbi 80 pasagjerë kanë vdekur, ndër to dhe skuadra “Chapecoense”, që pritej të luante kundër “Atlético de Colombie” në finale. Por një lajm i mirë vjen nga kjo tragjedi sepse ka disa të mbijetuar. Midis të mbijetuarve thuhet se janë edhe disa lojtarë të skuadrës. Alan Ruschel mbrojtësi i Chapocoenses është dërguar në spital. Lojtari ka pësuar disa fraktura por gjendja e tij është e qëndrueshme.  Midis të plagosurve është edhe portieri Marcos Danilo, një asisent i fluturimit bolivian dhe një gazetar brazilian.