• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Rozana Radi poezi për Dritëro Agollin: Ti je poeti i shpirtit të marrë

Ngushëllimeve për humbjen e shkrimtarit të madh Dritëro Agollit i është bashkuar edhe Rozana Radi. Por ndryshe nga të tjerët ajo ka krijuar një poezi posaçërisht për të. Rozana njihet për tekstet e saj dhe sigurisht të shkruash për të madhin Dritëro Agolli, e ka frymëzuar më shumë atë. 

Po të kërkoj tani në raft
Tek librat që mbajnë emrin tënd
Ti je poeti i shpirtit të marrë
Në çdo varg e në çdo shkronjë

Këtu do t’jesh, s’do jesh larguar
Të kam në raft ty si gjithëherë
Sikur të bredh në këmbë gjithë qiellin
s’do gjej poet, si ty të tjerë.

Rozana Radi

CLOSE
CLOSE