Robbie Williams pranon publikisht: “Ende tundohem nga droga”


Në vitin 2007, këngëtari i njohur Robbie Williams kaloi periudhën më të vështirë të jetës së tij. Ai ishte shumë pranë vdekjes si pasojë e konsumimit të lëndëve narkotike. Mirëpo, tani që duket se ky moment i errët i jetës së tij u harrua një herë e përgjithmonë, Williams në një intervistë për “The Sun” ka pranuar se, edhe pse nuk e konsumon më drogën, shpesh tundohet nga mendimi.

42-vjeçari është në pritje të albumit të tij të 11-të solo, ndërkohë që ka pranuar se dedikimi ndaj muzikës e ka ndihmuar të stabilizohet nga varësia ndaj drogës.

Ai gjithashtu ka treguar se ka pasur edhe probleme psikologjike si pasojë e ankthit, por është munduar shumë që këtë mos ta shfaqë në dalje publike. Robbie gjithashtu ka treguar për herë të parë se kontakti i tij me drogën ka nisur që në vitet e adoleshencës, ndaj dhe është mjaft e vështirë për të që të qëndrojë larg përgjithmonë.

Megjithatë, 2 fëmijët që ka e motivojnë të jetë një njeri i shëndetshëm dhe një baba shembullor, ndaj dhe ai ka premtuar se nuk do t’i kthehet më kësaj rruge.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password