• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Profesori i cili parashikoi fitoren e Trump, tani parashikon se ai do të gjykohet…

Një historian politik i njohur si “Profesori parashikues” i cili parashikoi fitoren e Donald Trump, ka parashikuar se Trump nuk do i shkojë deri në fund. “Parashikimi im është se ka një shans të madh që Donald Trump të vihet në gjykim.” -tha Allan Lichtman live në CNN. Ai shpjegoi se Trump nuk i kushton shumë rëndësi ligjeve dhe si rezultat ai do gjykohet. Sipas CNN, Litchman ka parashikuar me saktësi çdo zgjedhje presidenciale që nga 1984 duke përfshirë fitoren e Trump javës që kaloi.