• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

“Policët na vodhën celularin, si ikëm me kokën poshtë nga ky shtet”, akuzat e rënda të tifozëve

Vazhdojnë akuza të rënda të tifozëve shqiptarë ndaj policëve që ishin të pranishëm mbrëmë në stadiumin “Elbasan Arena”. U përfol për masa ekstreme, disa tifozë nuk u lejuan as të hynin në stadium, ndërsa të tjerë u trajtuan si kriminelë. Por, duket se policët e kanë kaluar kufirin e detyrës së tyre natën e mbrëmshme, transmeton JetaOshQejf. Ata janë treguar mjaft miqësorë me njëri-tjetrin, madje edhe kanë gjetur kohë për selfie, por me tifozët ka ndodhur krejt e kundërta. Tifozëve nuk u janë lejuar as monedha, prandaj policët ua kanë marrë ato madje disa prej tyre i kanë futur në xhep, shkruan një raportues. Ky i fundit shprehet se ka ardhur nga Prizreni për të ndjekur këtë ndeshje, por policët jo vetëm që i keqtrajtuan, por edhe i morën celularin shokut të tij. Ja çfarë shkruajnë për JetaOshQejf dy raportues, njëri prej tyre tifoz shqiptar nga Kosova:

“Ja dhe policët duke bërë selfie e duke e parë më pas si kishin dalë. në
minutën e 60­të kur goli i dytë u shënua nuk e pamë se na kalonin policët e ndërhyrjes së shpejtë te këmbët dhe na provokonin duke na shtyrë e duke bërë presion me prezencen e tyre kshu që në minutën e 60 u detyruam të iknim të lagur e kokën poshtë nga ky shtet”.

“Përshëndetje jeta osh qef. Jam nga Prizreni dhe si gjithmonë bëjmë
kilometra për ta shikuar Kombëtaren po pram ishte si mos më keq. E para
koha e keqe, por kjo s’ishte asgjë duke e krahasuar me maltretimin
(keqtrajtimin)  e policisë, vjedhjeve dhe çmimeve të shtrenjtaaa! Ku një
sufllaqe dhe një kokakoll duhej paguar 4.50€ . Ju betohem për Zotin që një
shokut dhe policia ja ka vjedhur telefonin 5s. Mos t’përmendim dhe para`
të hekrit (monedha) që na mirrnin, disa i hudhnin e disa i shtinin edhe në
xhep…. Me t’vërtetë kjo nuk do koment”.

“Përshëndetje, po thoni që shokut tuaj ia mori policia celularin?”

“Pasha ni Zot që osht nalt po, tek hyrja G2B. Duke e kontrolluar ja morën
kur e vërejti shoku ju tha: Ej mos ma morët telefonin? Por ata meniherë e
shtynë në trivina, nuk na linin te flasim fare”.

a-4 d-2 c-4