• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Pjesa e parë e ditës në Shqipëri, sipas Shërbimit Metereologjik do të jetë me vranësira të dobëta ne te gjithë territorin e vendit. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat verilindore dhe juglindore të vendit. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje me 2 gradë C në të dy vlerat ekstremale te ditës. Era do te fryjë mesatare si ne toke dhe në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor, kjo do të bëje që edhe deti të jetë i trazuar. Temperaturat ër sot në Tiranë parashikohen të jenë 2 deri në 13 gradë celsius.