• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Obama thotë ‘Lamtumirë’, presidenti falenderon bashkëshorten i prekur

Mbrëmjen e djeshme Obama dha lamtumirën me një fjalim prekës. Por ai nuk foli vetëm për politikën. Presidenti mori një moment për të falenderuar bashkëshorten për kontributin në Shtëpinë e Bardhë. “Michelle, 25 vitet e fundit nuk ke qenë thjesht bashkëshortja ime dhe nëna e fëmijëve të mi, por shoqja ime e ngushtë. Ti more përsipër një rol që nuk ta kërkuan dhe e bëre atë tëndin me hijeshi, kurajo, stil dhe humor. Ti e bëre Shtëpinë e Bardhë një vend që i përket çdokujt. Dhe brezi i ri i ka pikësynimet për të arritur sa më lart sepse të ka ty si model. Ti më ke bërë krenar. Ti e ke bërë këtë vend krenar”, -ishin këto fjalët e presidentit./revistawho.com

gallery-1484104043-the-rachel-maddow-show-08-46-24-pm