close
Breaking NewsLajme

Njihuni me 14 finalistët e Festivalit të Rtsh-së

15369219_1887308198166365_5551801087846542045_o

Sot ka përfunduar nata e dytë e Festivalit të 55-të të Këngës në Radio-Televizion, i cili është moderuar nga këngëtarja e njohur Ledina Çelo dhe aktori Kasem Hoxha. Janë kualifikuar 14 artistë, ku njëri prej tyre do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, që do të mbahet në Kiev të Ukrainës. Njihuni me këngëtarët e përzgjedhur, të cilët do të përformojnë natën finale në Pallatin e Kongreseve.

1.Lindita Halimi

2.Yll Limani

3.Flaka Krelani

4.Genc Salihu

5.Naim Bushnjaku (Xuxi)

6.Lorela

7.Grupi Lynx

8.Rezarta Smaja

9.Agnesa Cavolli dhe Fabiola Agalliu

10.Edea Demaliaj

11.Franc Koruni

12.Dilan Reka

13.Orges Toce

14.Xhesika Polo

Tags : festivali i rtshfinalistet
loading...