• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Një në pesë shtatzëni përfundon në abort, ja personazhet e famshëm që kanë përjetuar një ngjarje të tillë

Abortet janë më të zakonshme nga sa ju mendoni, sepse një në pesë shtatzëni përfundon në abort. Megjithatë ky lloj diskutimi vazhdon të mbetet tabu ose si një çështje shumë private, por një pjesë e madhe e personazheve të famshëm kanë folur hapur për këtë gjë. Se cilët janë disa nga VIP-at që janë përballur me abortin i zbuloni në këtë artikull.

Beyonce

Imazh i ngjashëm

Në janar të 2012-ës Beyonce u bë për herë të parë nënë me Blue Ivy Carter. Por dy ditë pas lindjes së vajzës, këngëtarja dhe bashkëshorti i saj Jay-Z zbuluan se më parë kishin vuajtur nga një abort.

Pink

Rezultate imazhesh për pink

Përpara lindjes së vajzës, këngëtarja ka thënë se nuk ka dashur ta zbulojë shtatzëninë, sepse më parë ishte përballur me një abort dhe nuk dëshironte t’i ndodhte e njëjta gjë.

Nicole Kidman

Imazh i ngjashëm

Në vitin 2007 aktorja ka treguar të gjitha vuajtjet që ka kalur me Tom Cruise për të sjellë në jetë një fëmijë. Pas një aborti, i cili kishte qenë një ngjarjë shumë tragjike për ta, Nicole ka thënë se vendosën të adoptonin një fëmijë.

Mariah Carey

Rezultate imazhesh për mariah carey

Mariah ka treguar se shtatzënia e saj e parë me Nick Cannon kishte përfunduar në abort dhe ajo kishte qenë një kohë e vështirë për ta.

Celine Dion

Rezultate imazhesh për celine dion

Në një intervistë të disa viteve më parë ajo ka thënë se kishte provuar katër herë për një shtatzëni, por gjithçka kishte shkuar keq. Megjithatë këngëtarja e ka marrë çdo gjë me optimizëm, sepse aborti është diçka që e përjetojnë shumë femra dhe kështu është jeta.

Sharon Stone

Rezultate imazhesh për sharon stone

Ajo ka përjetuar tre aborte dhe më pas vendosi të adoptonte një fëmijë. /revistawho.com

CLOSE
CLOSE