close
Breaking NewsLajme

Një burrë japonez humb jetën nga orizi. Ja arsyeja…

clhepwdvaaamkuv

Një burrë japonez po konkurronte në konkursin “Të hash shpejt” teksa atij i ngeci një top orizi në fyt dhe humbi jetën. Ai humbi ndjenjat kur po përpiqej të hante 5 topa orizi të quajtura onigiri, ushqim tradicional japonez. Konkurset me ushqime janë të shpeshta në Japoni dhe ekspertët i paralajmërojnë pjesëmarrësit për rrezikun e mbytjes. Gjithashtu këta persona që konkurrojnë marrin parasysh rrezikun e dëmtimit të stomakut. 

Tags : Japoni
loading...