• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Nik Xhelilaj: Më ka marrë malli të flas gjuhën time

Nik Xhelilaj duket se po shkëlqen dhe suksesi është i dukshëm nga premiera e mbrëmjes së të dielës në Televizionin Publik Gjerman, në rolin e protagonistit “Winnetou”. I vlerësuar më një kritikë mjaft pozitive, Niku duket se po troket në maja e po përjeton një nga përiudhat më të suksesshme profesionalisht. Ai e ka nisur eksperiencën duke interpretuar në gjuhë të huaj, por nuk e mohon edhe mundësinë e bashkëpunimit me një produksion shqiptar.

“U bë kaq vite që interpretoj në gjuhë tjetër dhe më merr malli, pasi njeriu ka nevojë të flas gjuhën e vet”- thotë Nik Xhelilaj.