• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Nëna përqafon vrasësin e vajzës së saj, ja përse

Dy vite pasi vajza e saj u qëllua për vdekje nga shoku i klasës në autobusin e shkollës, nëna e saj Ady Guzman DeJesus është ballafaquar me vrasësin, Jordyn Howe në gjyq.
Mirëpo ajo çfarë ka bërë pak njerëz mund ta kuptojnë. Ajo ka shkuar te Jordyn, i ka dhënë një përqafim, dhe ka rënë dakort që ai duhet të ketë një dënim më të vogël, transmeton zeri.info.

Mund të jetë e vështirë për tu imagjinua,  një prind që përqafon personin që i ka qëlluar për vdekje fëmijës së tij mirëpo Ady e ka bërë këtë duke dashur t’i japë të riut një mundësi të dytë.

Si përfundim gjykata ka vendosur pasi Jordyn të kalojë një vit në burg, të lirohet dhe së bashku me Adyn, nënën e viktimës, të udhëtojnë nëpër shkollat e Floridës për tu treguar të rinjve se sa me rrezik është bartja e armëve nga ta.