close
Breaking NewsLajme

Moti në fundjavë, ja çfarë pritet të ndodhë

moti-c1200x600

Sipas metereologëve, deri të premten, moti do të jetë i qëndrueshem duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese. Përjashtuar zonat malore lindore, të cilat do të kenë vranësira të lehta e kalimtare. Parashikohet që fundjava të sjellë vranësira dhe reshje të pakta shiu si edhe reshje të pakta dëbore në zonat malore. Temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë, ditën e enjte dhe të premte por fundjava do të sjellë rritje më të ndjeshme të tyre, sipas Meteoalb./Panorama

loading...