• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Këshilla, Lajme

Moti i ngrohtë ndikon keq te secili prej nesh, studimi i fundit surprizon

Shumë prej nesh mezi e presin verën të vijë që të shijojnë ato pak ditë pushime, por e keni vënë re që në të shumtën e rasteve moti i nxehtë ndikon edhe te humori ynë. Lind pyetja fizikisht apo psikologjikisht? Të dyja, por më së shumti ana emocionale vuan gjatë kësaj periudhe, ka zbuluar një studim i bërë në Polandë. Moti i ngrohtë dhe temperaturat në ngritjet ndikojnë drejtpërdrejtë në hormonet e stresit. Me rritjen e tyre nivelet e stresit ngrihen duke na bërë më të egër, të dhunshëm dhe më të stresuar./revistawho.com

Rezultate imazhesh për hot wather people mood

CLOSE
CLOSE