• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Mos e hiqni bredhin para kësaj date, ose ju presin gjëra të këqija

Festat zyrtarisht kanë mbaruar, ndërsa atmosfera festive do të zgjasë edhe disa ditë më pas, pasi kështu e do tradita. Shumë njerëz nisin punën dhe vijojnë jetesën e tyre në mënyrë normale, por ka edhe nga ata prindër të cilët duan t’i kthehen rutinës sa më parë, duke hequr çdo gjurmë të festave.

Pyetja që i mundon të gjithë në këtë periudhë është: Kur ta heq bredhin e Vitit të Ri? Po zbukurimet e thera?  Disa i heqin zbukurimet direkt pas Krishtlindjeve, të tjerë në datën 1 janar. Por sipas teorive supersticioze dekorimet duhet të hiqen pas “Natës së Dymbëdhjetë”.

 

Kjo është nata e 12-të pas ditës së Krishtlindjeve.

 

Dhe për ta saktësuar ju duhet që dekoret t’i hiqni nga shtëpia juaj në datën 5 janar në mënyrë që fati i keq të qëndrojë larg jush dhe ju të nisni 2017-tën me gjithë energjinë e botës për të realizuar gjithçka që ju doni!