• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News

Lorik Cana merr lajmin e hidhur, humb njeriun e dashur të zemrës

Ish- kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana sot ka marë një nga lajmet më të hidhura në jetë. Ndahet nga jeta gjyshi i tij në moshën 85-vjeccare, Gani Vula. Vula ka qenë ish delegat i Kuvendit të Republikës së Kosovës  në në legjislaturën e vitit 1990, po ashtu ka qenë edhe nënshkrues i Deklaratës Kushtetuese për Pavarësinë e Kosovës më 2 korrik 1990 dhe pjesëmarrës në aprovimin e Kushtetutës së Kosovës në Kuvendin e Kaçanikut.

Image