• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

LISTA/ Dasma e Princit Leka II me Elia Zaharinë, ja të ftuarit nga familjet mbretërore dhe politika shqiptare

Na ndajnë 24 orë nga martesa mbretërore e Lartë Madhërisë Princ Leka II i Shqiptarëve dhe të fejuarës, aktores Elia Zahahria. Dasma e pazakontë në Tiranë pritet të mbledhë përfaqësues nga të gjitha familjet mbretërorore. E ftuara më e rëndësishme do të jetë mbretëresha Sofia e Spanjës ndërsa nga politikanët shqiptar, figura më e lartë që ka konfirmuar pjesmarrjen është Ilir Meta ndërsa Edi Rama dhe Presidenti Bujar Nishani ende nuk kanë kthyer përgjigje për momentin, shkruan “Shqiptarja.com”. Ndërsa të ftuarit e familjeve mbretërore nga e gjithë Europa do të jenë të shumtë siç tregohet edhe në listën e mëposhtme:

Austri

Duka Georg dhe Dukesha Eilika

Belgjikë

Princeshë Lea Bourbon ­Dy Siccili

Duka dhe Dukesha e Castro

Egjipt

Princ Ali

Gjeorgji

Princi Davit Bagrationi

Gjermani

Princi Georg Friedrich i Prusisë

Greqi

Princeshë Irena

Princ Michael dhe Princes Marina

Iran

Lartmadhëria Farah Pahlavi

Itali

Princesha Maria Pia dhe Princeshe Maria Gabriella e Savojës

Litenshtein

Prince Philipp dhe Princesh sabelle

Luksemburg

Princ Guillaume dhe Princesh Sibilla

Mal i zi

Princ Nikola II Petrović­ Njegoš

Marok

Princesh Lalla Meryem

Portugali

Duka dhe Dukesha e Braganza

Rumani

Princeshe Margareta dhe Princ Radu

Rusi

Dukesha Maria dhe Duka George

Serbia

Princ Alexander dhe Princesh Katherine

Spanjë

Madhëria e saj Mbretëresha Sofi

Thurn dhe Taxis

Princeshe Gloria

Princeshe Elisabeta

Mbretëri e Bashkuar

Princ dhe Princesh Michael e Kent

Disa nga familjet e tjera fisnike të ftuara në dasmën e Princit Leka dhe Elia Zaharia: Princi Michel i Yugoslavia Princesh Maria Theresa nga Bourbon­Parma Austri Joseph Karl Habsburg dhe Dukesha Margarete Dukesha Johanna Sophie e Austrisë