close
Breaking NewsLajme

Linda Halimi, fituese e Festivalit 55 të Këngës

_20161224_100709

Pas votimit të jurisë dhe publikut, u shpall sonte fituesja e Festivalit të Këngës, Linda Halimi. Pikët më të larta ajo i mori nga Nertila Koka, Vikena Kamenica, Alma Bektashi, Inva Mula dhe Fatrin Krajka. Ndërsa publiku pikët më të larta ja dha Ylli Limanit i cili doli në vend të katërt. Në vend të tretë rradhitej Dilan Reka dhe në të dytin Genc Salihu. Linda Halimi do të përfaqësojë Shqipërinë vitin e ardhshëm në Eurovision me këngën “Botë”.

15697438_751137345041938_826700200249631947_n
Tags : festivali i kengeslinda halimi
loading...