• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

KONCERTET E FUNDVITIT NE SHBA/ Ja sa do të paguhen Eli Fara, Bujar Qamili, Poni, Alban Skënderaj etj

Menaxherët kryesorë të koncerteve në New York, Chicago, Boston apo Detroit kanë listuar këngëtarët shqiptarë që do të këndojnë për festa në disa shtete të Amerikës dhe sa do të paguhen për koncert. Në një artikull të revista “Story” në krye të listës qëndron Eli Fara e cila edhe për faktin se ka jetuar për disa vite në SHBA është ndër më të preferuarat e shqiptarëve atje. Për rrjedhojë edhe çmimin e ka më të lartë që është 5000 dollarë. Pas saj vjen këngëtari Bujar Qamili me 4000 $, Poni me 3500-4000$, Alban Skënderaj me 3000$, Silva Gunbardhi dhe Maja me 2500-3000$, Shkumbin Ismaili që do të paguhet 2000-2500$. Në fund të listës janë Ermal Mamaqi dhe këngëtari nga Kosova, Sabri Fejzullahu që paguhen 2000$/ Story