• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Këshilla, Lajme

Kjo vajzë konsumon vetëm fruta, por a është e shëndetshme kjo gjë?

E njohur si “Vajza Banane” në Youtube, ajo pretendon se konsumon vetëm 2 ananasë, 5 mango ose 20 banane deri në orën 4 pasdite.
Pas kësaj ore, ajo i lejon vetes të konsumojë diçka të pjekur, zakonisht patate furre.
Edhe pse duket se kjo dietë i jep rezultat, shumë dietologë mendojnë se të ushqehesh vetëm me fruta dhe të përjashtosh gjithçka tjetër është e rrezikshme.
Sidomos, përbën rrezik konsumi i lartë i bananeve në një ditë të vetme, pasi ato përmbajnë potas, që në sasi të mëdha dëmton zemrën.