• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Kjo unazë kushton 34 mijë usd, çfarë i ndodhi djalit që e bleu do ju lërë pa fjalë

Kjo unazë që shihni në foto kushton 34,000 dollarë por ky djalë e ka blerë për të fejuarën e tij vetëm për 1,100 dollarë pasi na faqen e internetit të kompanisë ishte vendosur çmimi i gabuar. Nicholas Buttle e porositi online unazën për të dashurën e tij me rastin e fejesës dhe u gëzua kur pa se do tyë paguante vetëm 1.110 usd. Por, shitësit me pakicë nuk pranuan t’ja jepnin unazën, sepse ajo në fakt kushtonte plot 34,000 usd. Djali për këtë rast iu drejtua gjykatës duke e paditur kompaninë Royal Diamonds Pty Ltd dhe fitoi. Kompania është urdhëruar t’i japë një “unazë zëvendësuese me një diamant të ngjashëm’ djalit. Epo të tillë fat…nuk gjen shpesh.

3A34258600000578-0-image-a-29_1478702913342

3a3425f300000578-3920684-mr_buttle_purchased_the_1_110_ring_online_but_didn_t_get_his_ord-a-5_1478705417079