• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Modë

Këto modele nuk janë të zakonshme, ato janë të verbra

Pas pesë ditëve të stilit, drama e rreshtit të parë dhe emocionet e prapaskenës, java e modës në Paris ka tërhequr shumë njerëz edhe me ‘Fashion Show Blind’, shkruan Daily Mail.

Në ngjarjen vjetore të modeleve, të cilët janë pjesërisht të verbëra, me shikim të kufizuar, ose plotësisht të verbra, janë treguar mahnitëse në ‘catëalk’ duke përdorur një litar peshqish për t’i udhëzuar gjatë ecjes, transmeton KosovaPress.

Krijuar nga sipërmarrësja franceze Myriam Chalek, shfaqja synon të sjellë ndërgjegjësimin për shkaqet e verbërisë dhe fuqizimin e të gjitha grave.

2-453-334-295-2010-9