close
Breaking NewsLajme

Këtë muaj fillon ora dimërore, ja kur ndryshojnë akrepat e orës

commutatore-dell-orologio-ad-orario-invernale-52791270

Si çdo vit në datën 30 tetor do të përfundojë ora verore dhe me këtë rast akrepat e orës do të kthehen 60 minuta prapa. Të dielën, në orën 03:00 akrepat kthehen 60 minuta prapa duke ju dhënë mundësi të gjithëve që të flenë një orë më tepër.

Tags : dimerora
loading...