• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Këshilla

Këshillat për ushqimin nuk kanë fund, po ju tregojmë 5 të përditshmet

Ushqimi i shëndetshëm nuk nënkupton të ushqyerit rigoroz, i cili kufizon ushqime të caktuara. Në vend të kësaj, bëhet fjalë që të ndiheni mirë, të keni më shumë energji dhe të jeni të shëndetshëm. Këshillat për mënyrën e të ushqyerit nuk kanë fund, ne po ju tregojmë 5 ato të cilat janë të përditshme.
1-Mos hani më shumë se 3 vezë në ditë, sidomos nëse jeni diabetik, pasi rrit rrezikun për sëmundje zemre.
2-Frutat duhet të konsumohen para buke, pasi trupi i përthith më mirë vitaminat dhe mineralet.
3-Mos hani domate me stomak bosh.
4-Hani ushqime që ju rrisin humorin, peshk, banane, qitro, spinaq, hudhër, pulë dhe pjeshkë.
5-Të hani darkë vonë rrit mundësinë për kancer në ezofag,/revistawho.com

 

CLOSE
CLOSE