• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Ja si u hakmorr kjo vajzë ndaj të dashurit i cili e quajti “Një lopë e shëmtuar”

Alvina Rayne, mamaja e dy fëmijëve ishte në një lidhje. Ajo peshonte 124 kg dhe konsumonte 5000 kalori në ditë. Alvina hante shumë fast food dhe ëmbëlsira. Madje asaj nuk i bënin veshjet e femrave dhe blinte tek sektori i meshkujve. I dashuri saj e thërriste me emra të shëmtuar duke e ofenduar si lopë, kosh plehrash, e shëmtuar etj. Ai i kishte thënë se nëse ajo e linte, nuk do gjente dikë tjetër. Por në 2009 ajo vendosi t’i jepte fund lidhjes. Alvina vendosi të mbante dietë duke filluar të hante shëndetshëm ku 75% ishte ushqim i shëndetshëm, 20% proteina dhe 5% karbohitrate. Pas disa kohësh ajo humbi peshë. “Pasi humba peshë, pashë mamanë e ish të dashurit dhe ajo u habit kur pa transformimin tim. Ajo i tregoi atij. Më vonë ish i dashuri më telefonoi dhe më tha: Kam dëgjuar që je bërë e bukur dhe je përpjekur të kthehesh me mua.” Por Alvina nuk kishte ndërmend të kthehej tek ai sepse kishte gjetur mashkullin e jetës së saj, bashkëshortin e saj Sacha i cili e trajton shumë mirë dhe e dashuron. Alvina ka humbur 58 kg. Historia e saj është për tu marrë shembull. 

1480357381786466

3aa636c200000578-3960252-image-m-37_147981313789782d62ce6-f233-441f-8d15-076842b93a63

Përpara dhe pas

231116135245_5695

Alvina me bashkëshortin e saj Sacha 

6a787d68-0f91-475b-8cd5-0c4ec726ded2

8a8786d9-a22e-42be-a167-a039a2467770

fe8a4866-1e09-4f3e-9562-ff66b4f0234c