• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Këshilla, Lajme

Ja çfarë diete mban familja Kardashian

Kim shkruan se ajo e ndryshon regjimin ushqimor të saj dhe të bashkëshortit Kanye ëest çdo 10 ditë dhe për këtë gjë ajo bashkëpunon me një nitricionist.

“Kanye është i marrosur pas ushqimit dhe mban dieta të ndryshme. Ai ka një shef të personalizuar, i cili vjen çdo mëngjes dha na gatuan vaktin tonë dhe planifikon ditën.” – shkruan Kim.
Një ditë tipike për Kim përfshin në mëngjes vezë të skuqura (të rrahura) dhe proteina të gatshme.

Dreka e saj është e përbërë nga gatime me bazë peshku ose pule, të shoqëruara nga perimet.

Ylli i reality shoë-t amerikan preferon pudingun, akulloren, por nuk preferon fare kokteilet dhe ëmbëlsirat e tjera.
Pasditeve, Kim pëlqen shumë të konsumojë çaj të ftohtë dhe dikur e ëmbëlsonte me 10 kuba sheqeri, por prej disa kohësh ajo përdor vetëm 3 të tillë.

Kardashian është shumë e fiksuar pas trupit dhe çdo mëngjes ajo bën palestër duke i kushtuar rëndësi të madhe abdominaleve dhe këmbëve.

Kim Kardashian ka dy fëmijë. Pas vajzës, North ëest, e cila aktualisht është 3 vjeç ajo ka sjellë në jetë në 5 dhjetor 2015 fëmijën e saj të dytë të quajtur, Saint West.