Ja çfarë dënimi merr një polic kur nget makinën në gjendje të dehur

A PC who headed up an anti-drinking campaign has lost his driving licence after getting caught behind the wheel while over the limit.
Idiotic PC Matthew Hall drank two cans of beer after a stressful day at work before getting behind the wheel.
The 42-year-old Surrey Police officer was pulled over by fellow coppers in Epsom.

Matthew Hall nga Surrey i Anglisë, që kohë më parë ishte bërë pjesë e një kampanje kundër pirjes së alkoolit, është kapur duke i dhënë makinës në gjendje të dehur mbi limitin e lejuar.

Pasi që e ka kryer turnin, ai i ka pirë dy kanaçe me birrë, gjë që ka mjaftuar që të dalë pozitiv në test, transmeton Telegrafi.
Polici është ndaluar nga dy kolegë të tij, që i kanë kërkuar të del nga vetura dhe të kryej testin, ndërsa më pas i është dhënë tiketa ku përshkruhej dënimi.

“Ishte shumë bashkëpunues dhe i qetë. Ne e kryem punën tonë dhe ai e pranoi fajin”, ka thënë polici që ishte pjesë e kontrollit.

Mësohet se atij i është marrë leja e vozitjes për një vit, duhet të paguajë 619 funte dhe obligohet të ndjekë disa stërvitje speciale me njësite të ndryshme.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password