lefuture

ITALI/ Velinat më të famshme i thonë “Lamtumirë” televizionit, Elisabetta dhe Maddalena: Ndryshuam jetë

(KIKA) - MILANO - Dai tempi di Striscia la Notizia a oggi di acqua sotto i ponti ne è passata parecchia, ma se possibile, Elisabetta Canalis e Maddalena Corvaglia hanno migliorato e non poco il proprio sex appeal. Le due ex veline si sono rincontrate a Milano in occasione del party che ha celebrato i cinquant'anni del marchio sportivo Alpinestars. Della bellezza acerba degli anni scorsi ormai non è rimasta quasi più traccia, perché le due soubrette sono ormai regine di avvenenza e stile e al cospetto dei fotografi hanno dimostrato di essere navigate celebrità del mondo dello spettacolo. Alla party lombardo hanno partecipato anche numerosi volti noti del mondo dello sport, con il campione delle due ruote Jorge Lorenzo a spiccare su tutti gli altri.

Elisabetta Canalis dhe Maddalena Corvaglia janë padyshim dy velinat më të famshmë e të suksesshme në historinë e televizionit italian. Por ato i kanë thënë “Lamtumirë” ekranit dhe kanë ndryshuar jetë. Kështu kanë deklaruar dy bukuroshet që në vitet 1999-2000 kërcenin tek “Striscia la notizia”, për të përjavshmen “Oggi”. “Po hapim një klinikë mjekësore private, një qendër multifunksionale fizioterapike. Do të kemi makineritë e fjalës së fundit italiane. Në të ardhmen nuk përjshatojmë mundësinë e një zone bukurie për trajtimin e trupit”, kanë rrëfyer biondja dhe brunia, që prej ditës së parë janë dy shoqe të pandara.

1400993_cana8

1400993_cana7

1400993_cana4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password