• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

I mbijetuari i aksidentit ajror: “Ja arsyeja pse unë jam gjallë”

Anëtari i ekuipazhit të avionit që u rrëzua në Kolumbi është një prej 6 të mbijetuarve. Erwin Tumiri ka rrëfyer arsyen pse ai shpëtoi. “Ata u ngritën nga vendet e tyre dhe filluan të bërtisnin kur avioni nisi të rrëzohej. Unë jam gjallë sepse qëndrova në pozicionin e fetusit siç qëndron fëmija në barkun e nënës. Vendosa qese në mes të këmbëve për të lejuar qëndrimin si fetus që rekomandohet në raste aksidentesh.” -tha Tumiri. Ai tha se është gjallë sepse ndoqi proçedurat e sigurisë ndërsa pasagjerët filluan të lëviznin nga vendet e tyre.