close
Breaking NewsLajme

HISTORIA/ Ata u martuan, edhe pse e dinë se ajo shumë shpejt nuk do jetë më!

3ac00ddb00000578-3971428-image-a-44_1480091791269

Është një gjest prekës ai që ka bërë ky adoleshent, për të dashurën e tij bashkëmoshatare, të cilët nuk i kante mbetur edhe shumë për të jetuar. U ul në gjunjë dhe i propozoi për martesë, për t’i realizuar ëndrrën që ka çdo femër, të vishet me fustan të bardhë. Për ëndrrën e saj kontribuan edhe qindra persona të tjerë të cilët dhuruan para që të organizohej ceremonia martesore. Callum Firks, 17 vjeçar u martua me të dashurën e tij Amber Snailham, të cilës para pak kohësh mjekët ia kishin shuar të gjitha shpresat pasi i thanë se kanceri që e kishte prekur në diafragmë, i ishte përhapur edhe në kokë. Donacionet arritën deri në 6000 paund për të financuar ceremoninë e ditës së madhe.

Përktheu dhe përshtati Panorama

3ac00dc500000578-3971428-image-a-45_1480091800729
3ac00ba000000578-3971428-image-a-46_1480091807198
3abf29ab00000578-3971428-the_loved_up_schoolchildren_made_the_commitment_after_she_reveal-a-33_1480091683444
3ac00d8500000578-3971428-image-a-40_1480091754070
3ac00dcd00000578-3971428-image-a-29_1480091624925
3ac0106b00000578-3971428-image-a-47_1480091820424
3ac00db700000578-3971428-image-a-39_1480091743982
3ac00df100000578-3971428-image-a-50_1480091834244

 

Tags : historia
loading...