• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Grabitje në mes të Tiranës, vidhen 500 mijë euro flori e argjend

Një dyqan bizhuterish është grabitur në zonën e Pazarit të Ri, ndërsa burime të policisë në vendngjarje kanë pohuar se autorët kanë çarë murin e një banese ngjitur me dyqanin dhe më pas e kanë grabitur atë.

Mendohet se grabitësit kanë marrë me vete 10 kilogramë flori, 30 kilogramë argjend dhe bizhuteri të tjera, me vlerë deri në 500 mijë euro. Dyqani është në pronësi të shtetasit Pavlo Sharpa, ndërdsa mendohet se grabitja është kryer gjatë mbrëmjes së vonë të ditës së premte.