Grabitja e Kim Kardashian, trillim? Ja disa detaje të tjera që e përforcojnë këtë teori…

Kanye West, left, and Kim Kardashian West arrive at the MTV Video Music Awards at Madison Square Garden on Sunday, Aug. 28, 2016, in New York. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP)

Bazuar në atë çka shkruan ‘Digital Music News’, autoritetet franceze kanë rikthyer vëmendjen mbi dyshimin se Kim Kardashian dhe Kanye ëest e kanë sajuar të gjithë historinë e rrëmbimit të pak ditëve më parë.

Pas studimit të shumë detajeve që lidhen me ngjarjen, mbeten ende disa çështje të paqarta, të cilat forcojnë dyshimet:

– Mungojnë xhirimet e kamerave të sigurisë
Nuk ekziston asnjë pamje e gjithë skenës së krimit. Nëse është kështu supozohet që agresorët të kenë shmangur të gjitha kamerat, si brenda dhe jashtë hotelit, gjë që është thuajse e pamundur.

– Kim u largua pa ndihmën e askujt
Përflitet se Kim Kardashian u lidh gjatë grabitjes, por ajo arriti të largohej pa asnjë lloj ndihme.

– Asnjë i dyshuar e asnjë dëshmitar
Policia franceze nuk ka asnjë të dyshuar për momentin, e përveç kësaj askush rreth zonës së ngjarjes nuk ka parë ndonjë gjë të dyshimtë gjatë mbrëmjes. Deri tani nuk ka asnjë të ndaluar.

– Ryan Lochte?
Kjo histori është shumë e ngjashme me atë të notarit të njohur Ryan Lochte gjatë muajit të Lojrave Olimpike të Rios, i cili krijoi një histori agresioni ndaj tij, gjë që shumë shpejt u zbulua të ishte një mashtrim.

– Një Gjykatë e Lartë amerikane mendon se gjithçka është false
Gjyqtari Stephen Breyer është shprehur se nuk mund ta cilësojmë një vjedhje këtë ndaj bizhuterive të Kim Kardashian, pasi edhe vet hajdutët e dinë se ato janë të siguruara. Pra nuk mund ta quajmë grabitje.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password