Grabiten 60.000 euro në Durrës, shoku e lë në makinë, ai e vjedh


Grabitje në Durrës. Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, rreth orës 00:20, në lagjen Nr.5 një person i identifikuar nga policia tashmë i ka vjedhur 60.000 Euro, shtetasit A.M. 41 vjeç. Ngjarja ka ndodhur brenda pak minutash, teksa hajduti ka shfrytëzuar momentin që shoku i tij, personi i grabitur ka dalë nga mjeti i tij tip Benz me targa AA 609 BD. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës po punojnë për kapjen e shtetasit: • K.O. 27 vjeç, banues në Durrës. “Shtetasit e mësipërm kanë qenë të dy në mjet dhe kur A.M. ka dalë për një moment nga mjeti pretendon se shumën e parave i’a ka marrrë shtetasi K.O”, njofton policia. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Vjedhja”parashikuar në nenin 134 të Kodit Penal.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password