• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

GOLDEN GLOBES 2017/ Triumfon “La La Land”, ja lista e fituesve…

Filmi “La la Land” mbizotëroi mbrëmjen e djeshme me gjithsej 7 çmime. Gjithashtu edhe aktorët Emma Stone dhe Ryan Gostling rrëmbyen disa çmime. Fitues të tjerë ishin gjithashtu seriali Atlanta, drama Moonlight dhe mini seriali “The Night Manager”. Kjo është lista e plotë e fituesve:

FILMA:

 • Motion Picture, Drama: Moonlight.
 • Motion Picture, Musical or Comedy: La La Land.
 • Actor, Motion Picture, Drama: Casey Affleck, Manchester by the Sea.
 • Actress, Motion Picture, Drama: Isabelle Huppert, Elle.
 • Director, Motion Picture: Damien Chazelle, La La Land.
 • Actor, Motion Picture, Musical or Comedy: Ryan Gosling, La La Land.
 • Actress, Motion Picture, Musical or Comedy: Emma Stone, La La Land.
 • Supporting Actor, Motion Picture: Aaron Taylor-Johnson, Nocturnal Animals.
 • Supporting Actress, Motion Picture: Viola Davis, Fences.
 • Foreign Language Film: Elle.
 • Animated Film: Zootopia.
 • Screenplay, Motion Picture: Damien Chazelle, La La Land.
 • Original Score, Motion Picture: Justin Hurwitz, La La Land.
 • Original Song, Motion Picture: “City of Stars,” La La Land.

TELEVIZION:

 • TV Series, Drama: The Crown.
 • Actor, TV Series, Drama: Billy Bob Thornton, Goliath.
 • Actress, TV Series, Drama: Claire Foy, The Crown.
 • TV Series, Musical or Comedy: Atlanta.
 • Actor, TV Series, Musical or Comedy: Donald Glover, Atlanta.
 • Actress, TV Series, Musical or Comedy: Tracee Ellis Ross, black-ish.
 • Limited Series or TV Movie: The People v. O.J. Simpson: American Crime Story.
 • Actor, Limited Series or TV Movie: Tom Hiddleston, The Night Manager.
 • Actress, Limited Series or TV Movie: Sarah Paulson, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story.
 • Supporting Actor, Series or TV Movie: Hugh Laurie, The Night Manager.
 • Supporting Actress, Series or TV Movie: Olivia Colman, The Night Manager.