• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Teknologji

Foto+Video/ BMW prezanton motoçikletën vetë-balancuese

Motoçikleta e të ardhmes është aq e sigurt sa që vozitësit mund ta ngasin pa helmetë dhe asnjëherë nuk do të rrëzohen.

1-189-780x439

Sipas Daily Mail, kompania BMW siguron se nuk ka asnjë rrezik me të.

Krijuesi gjerman i veturave zbuloi Motorrad Vision Next 100, e cila është lëshuar me rastin e përvjetorit të 100-të, transmeton KosovaPress.

Motoçikleta me zero emetime ka vetë-balancim, rrota të dizajnuara për të qëndruar në këmbë edhe në një ndalesë të plotë.

Duke u nisur nga ky stabilitet, sipas kompanisë lejohen vozitësit të heqin dorë nga bartja e helmetës.