• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT+HISTORITË/ Yjet shqiptarë që dështuan në martesën e parë

Dashuria, lidhja dhe divorci kanë vlerë të madhe në jetën e secilit. Pa marrë parasysh se a na pëlqen ose jo, këto ndodhin. Supozohet së deri te martesa na dërgon dashuria, ndërsa mosmarrëveshjet e ndryshme janë ato që çojnë te ndarja. Kështu shumë artistë shqiptarë përjetuan divorcin. Mediat kosovare sjellin sot emrat e atyre që për arsye të ndryshme i dhanë fund martesave shumëvjeçare.

teuta-hesht-spekulimet-e-puth-bleron-foto_hd-780x439

Teuta Krasniqi – Blero Muharremi

Dy vite me parë lajmi së Blero dhe Teuta po ndahen pushtoi mediat. Këngëtari dhe aktorja shumë herë mohuan se martesa e tyre ka marrë fund. Por meqenëse këto nuk ishin vetëm spekulime, ish-çifti u “dorëzua” dhe e pranuan publikisht se ata tashmë ishin ndarë. Teuta dhe Blero ishin bashkë që nga viti 2009 dhe janë prindër të një fëmije, vajzës Tara. Tani që të dy kanë krijuar jetë të re, por vazhdojnë të jenë prind të përkushtuar.

inva-mula

Inva Mula – Pirro Çako

Tashmë kanë kaluar disa vite nga divorci i famshëm i çiftit Inva Mula dhe Pirro Çako. Ata nga kjo martesë kanë djalin Anthony Çako i cili pas ndarjes së prindërve vendosi të jetonte në Francë me nënën e tij, duke qenë se aty kishte shkollën dhe miqtë. Sopranoja shqiptare është martuar përsëri me biznesmenin e pasur shqiptar Ethem Ramadani ku edhe nga kjo martesë kanë një vajzë.

v_1476275804-9252103

Altuna Sejdiu (Tuna) – Rilind Reka

Këngëtarja shkupjane dhe Rilindi, djali i ish-ambasadorit të Maqedonisë në Bashkimin Evropian, ndanë rrugët në vitin 2011. Arsyet ishin nga me të ndryshmet. Tuna më vone krijoi një lidhje të re dashurie me reperin e njohur Cozman, por edhe kjo lidhje si duket nuk eci, ngase çifti tashmë më nuk janë bashkë.

soni

Soni Malaj – Mirko Luçarelli

Dy të rinjtë u njohën dhe u dashuruan në spektaklin e vallëzimit “Dancing With The Stars”. Ata kurorëzuan dashurinë e tyre duke u martuar. Mirëpo pas 4 vjetësh, martesa e këngëtares Soni Malaj me balerinin italian Mirko Lucarelli merr fund. Ata janë prindër të një vajze Anna, dhe pas ndarjes e tërë dashuria e tyre shkon për Annën e vogel.

kaastrro

Erleta Hoti – Kastro Zizo

Kanë kaluar më shumë së 3 vjet që nga ndarja e Kastros me vajzën e njohur të ekranit kosovar Erletën. Ata ishin martuar në vitin 2012 në një ceremoni private dhe jetonin të dy në Prishtinë. Nia është vajza e tyre nga kjo martesë. Erleta ka qenë gruaja e dytë e Kastro Zizos.

11214225_10153292968684075_5001873807982919989_n

Shkumbin Kryeziu – Vlora Dumoshi

Po ashtu edhe këngëtari Shkumbin Kryeziu para këngëtares Mimoza Mustafa, ishte i martuar me një person tjetër. Ajo ishte, ish-drejtoresha e Departamentit të Kulturës në Komunën e Prishtinës, tani Këshilltare e Kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa, Vlora Dumoshi. Çifti nga ajo martesë kanë dy fëmijë.

dsc_0031fgfd

Sabri Fejzullahu

Edhe Sabri Fejzullahu ishte i martuar me dike tjetër para Nerës. Arsyet e ndarjes këngëtari thotë se kanë qenë jo për shkak të ndonjë moskuptimi apo xhelozie, por për shkak se këndvështrimi i tyre për artin ishte i ndryshëm.

auto_edona-llalloshi_1471430714-77421921471430888

Edona Llalloshi

Vite më parë u martua edhe Edona Llalloshi por nuk i eci martesa. Ajo tashme është e martuar me një tjetër burrë, Gazin, dhe ka dy fëmijë.

1245661078-jehona

Jehona Sopi – Agron Selimi

Këngëtarja Jehona Sopi dikur ishte e martuar me vëllanë e këngëtares së njohur Teuta Selimi, Agronin. Por më pas marrëdhënia mes tyre u shua, gjë e cila çoi ish-çiftin drejt divorcit. Ajo tani është e martuar me Lavdim Koshutovën, dhe së bashku kanë një vajzë që quhet Aria.