• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ “Lufta” në “Facebook” dhe “Instagram”, zbuloni kush pëlqehet më shumë

Ashtu si çdo vit, edhe ardhja e 2017-ws është shoqëruar me mesazhe urimi që personazhe të politikës, artit dhe skenës shqiptare, kanë shpërndarë nëpër rrjetet sociale. Dikush sapo ora ka trokitur 00:00, dikush më herët apo edhe ndonjë tjetër të nesërmen e 1 Janarit, ata nuk kanë ngurruar që të urojnë të gjithë shqiptarët. Por cilin urim të tyre kanë pëlqyer më së shumti shqiptarët?! Nga një hulumtim i ‘Gazetës Express, edhe pse nuk është më Kryeministër, ish-lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha rezulton të ketë urimin më të pëlqyer. Mbi 51 mijë pëlqime, ka marrë fotografia e Berishës, postuar në Facebook së bashku me mbishkrimin e tij për vitin 2017. 

screenshot-4_1483308041-6545101

Pas tij vjen menjëherë këngëtarja Enca Haxhia, që me urimin e saj ka marrë mbi 40 mijë pëlqime, duke lënë pas jo vetëm politikanët, por edhe kolegët e saj në skenë.

15841366-10206222138307168-2135216586-n_1483308062-7094471

Pas Berishës dhe Encës, urimet më të pëlqyera nga shqiptarët janë ai i Ardit Gjebreas me mbi 27 mijë pëlqime, dhe i Ermal Mamaqit me mbi 23 mijë pëlqime.

15871121-10206222165427846-371195397-n_1483308120-5496183

15841770-10206222169267942-856205733-n_1483308125-7505383

Kryeministri Edi Rama, edhe pse kishte zgjedhur që urimin ta bënte përmes një videomesazhi, nuk ka kaluar dot 18 mijë pëlqime në Facebook.

screenshot-2_1483308145-9849076

Pas Kryeministrit është radha e këngëtares Bleona Qerreti dhe trashëgimtarers së Top Channel, Lori Hoxha të cilat në urimet e e tyre në rrjetet sociale kanë marrë rreth 15 mijë pëlqime.

15822374-10206222127386895-554743287-n_1483308203-9232330

15841262-10206222131667002-683105247-n_1483308219-2783598

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, në mesin e urimeve të shumta që ka shpërndarë nëpër të gjitha rrjetet sociale, duhet të kënaqet me rreth 13 mijë pëlqime në videon e postuar nga Tirana se si u prit ardhja e vitit 2017.

screenshot-8_1483308161-707300

Detajet që të bien në sy është se urimet e këngëtarëve si Sinan Hoxha, Besa Kokëdhima, Stresi, Zajmina Vasjari apo edhe i dy modeleve si Armina Mevlani dhe Anxhela Martini, rezultojnë më të pëlqyera se sa ai i politikanëve.

Kështu Basha me kartolinën e tij të urimit, nuk ka marrë dot më shumë se 3600 pëlqime.

Ndërkohë urimi më pak i pëlqyer është i Ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj, i cili nuk ka shkuar dot më shumë se 800 pëlqime, duke u renditur kështu i fundit. /Gazeta Express/

15870749-10206222130226966-2116723303-n_1483308263-1441566

15841540-10206222133987060-645311807-n_1483308264-149028

15822243-10206222206148864-543638672-n_1483308264-1321897

15871309-10206222204788830-1305832705-n_1483308265-2089343

15841240-10206222141827256-1533806068-n_1483308318-58680

screenshot-9_1483308325-5499690

screenshot-5_1483308332-8561214

screenshot-6_1483308336-243336

screenshot-10_1483308341-2690776

15822087-10206222163147789-1434682554-n_1483308311-3929508

CLOSE
CLOSE