• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ Ky është Dashnor Deliallisi, shkaktari i aksidentit në Sukth ku humbën jetën tri shoqet

Një nga viktimat e aksidentit tragjik në Sukth, që dyshohet edhe si shkaktari i aksidentit është 36­vjeçari Dashnor Deliallisi, personi që shihni në këtë foto. Policia konfirmoi se ai ishte në drejtimin e mjetit tip Benz me targa AA 979 GV, që po ecte në sens të kundërt, duke u përplasur me automjetin me të cilin udhëtonin tre vajzat. Vajzat po udhëtonin me mjetin tip Benz me targa AA 694 IL, në pronësi të shtetases Greta Sherifi, 23 vjeçe, banuese në Sarandë. Viktima të aksidentit mbetën edhe dy shoqet e saj, në të njëjtën makinë, Izabela Gega dhe Elona Xhuti. Aksidenti ndodhi në orët e para të mëngjesit, në autostradën Tiranë­-Durrës, në afërsi të Sukthit.

dashnor-deliallisi

deliallisi