• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ “Java e Modës” në Milano, 2 bukuroshe shqiptare në festën VIP të “Dsquared”

Këto ditë mbahet “Java e Modës në Milano e dhe e gjithë bota e modelingut ka “zbarukuar” në qytetin italian. Nga data 20 deri më 25 shtator ka sfilata, festa private ku shikon yje botërore, koleksione të reja e veshje ndër më të çuditshmet… Kështu kalohen këto ditë atje, për ata që kanë fatin të jenë pjesë. E në lëmin e shumë bukurosheve që mund të vëresh në Milano, dy bukuri janë 100% shqiptare. Të dyja blogere të famshme, mbrëmë ato kanë pjesë të së njëjtës festë, asaj të “Dsquared” të vëllezërve stilistë Dean e Dan Catien. Flasim për Armina Mevlanin e Aurela Hoxhën, të cilat tanimë kanë respektivisht ngë një llogari në Instagram që i numëron mbi 600 mijë ndjekës njërës e 400 mijë tjetrës. Të dyja kishin zgjedhur të visheshin kryesisht me të zeza mbrëmë, dhe seksi. Ato kanë pozuar me stilistët, ose ndoshta me të njëjtin, pasi janë binjakë e s’kemi si i dallojmë./ revistawho.com