• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ Humbi jetën në aksident, Ergi Dini përcillet për në banesën e fundit

Është përcjellë për në banesën e fundit këngëtari 22-vjeçar nga Shkodra Ergi Dini. Ai humbi jetën mbrëmjen e së hënës në Tiranë, si pasojë e plagëve të marra pas një aksidenti me motor. Siç raporton agjencia e lajmeve “Prive” varrimi i Dinit është bërë në bazë të parimeve të fesë islame, në qytetin e Shkodrës. Arkivoli i 22-vjeçarit ka dalë nga apartamenti për t’u përcjellë në destinancionin final në prani të shumë familjarëve, miqve e kolegëve. Sipas “Prive”, mbi 200 persona kanë marrë pjesë në varrim përfshirë shumicën e konkurentëve dhe stafit të ‘X Factor’ ku para dy vitesh, këngëtari triumfoi duke u zgjedhur fitues në mesin e mijëra konkurrentëve.

15107305_732228176932855_5731959916085793671_n

15085574_732228336932839_5975899104091268417_n

15171336_732228286932844_5688848386682614156_n

15085460_732228226932850_8093481395059365082_n