• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ Edi Rama me gruan marrin avionin, për fundjavë në Milano…

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe bashkëshortja e tij Linda këtë fundjavë do e kalojnë në Itali. Mësohet se këtë mbrëmje ata kanë marrë avionin dhe janë nisur drejt Milanos. Siç raporton agjencia e lajmeve “Lapsi.al” në këtë udhëtim, Rama shoqërohet nga bashkëshortja e tij Linda, si dhe Vangjush Dako me bashkëshorten. Nuk dihet ende nëse ai do të kthehet sërish në Shqipëri, apo  do të udhëtojë direkt për në Berlin, ku të hënën pritet të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në atë atë takim do mësohet qëndrimi përfundimtar i Gjermanisë për çështjen e hapjes së negociatave.

01_62