• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Vladimir Putin i pavdekshëm? Ja çfarë ka bërë së fundmi Presidenti i Rusisë

Vladimir Putin vizitoi fabrikën Biocad, në Shën Petersburg me udhëheqësin e Kahzakistanit Nursultan Nazarbajev. Kjo fabrikë përveçse është duke kërkuar një ‘pilulë të rinisë së përhershme’, sëfundi është duke punuar dhe për gjetjen e kurës së kancerit. Vitin e kaluar, një teori e çuditëshme doli se Vladimir Putin mund të jetë një udhëtar në kohë pas disa fotove që e tregojnë gjallë në disa dekada. Shkencëtari që po punon për të luftuar plakjen ka thënë: “Ne presim rezultatet e para brenda një viti. Qëllimi ynë nuk është për të zgjatur jetën, por më shumë për të lejuar një personi të përmisojë cilësinë e jetës dhe të ndihet më i ri teksa plaket”. Një terapi e tillë mund të ndihmojë në uljen e sëmundjeve kardiovaskulare dhe kancerit, të cilat janë dy shkaqet kryesore të vdekshmërisë në botë.

Putin-573191

Putin-763632