close
Breaking NewsLajme

FOTO/ “Tani që flas me ty o babi”, Mariza Ikonomi e Françesk Radi sërish bashkë 22 vite më pas

hqdefault

Nëse ka pasur një bashkëpunim që ka bërë tendencë në vitet ’90, ishte ai midis këngëtarit Françesk Radi dhe Mariza Ikonomit, asokohe një artiste e vogël. Besojmë të gjithë e kujtoni këngën “Telefonatë zemrash”, një baladë në skenën e Festivalit të Këngës në TVSH. Ishte viti 1994. Dyshja e artistëve ashtu si edhe ne, nuk e kanë harruar bashkëpunimin e dikurshëm. Madje përmes një poze me Radin, Mariza vendos si diçiturë një prej vargjeve të këngës. “Tani që flas me ty o babi”, shkruan Mariza.

Tags : francesk radiMariza Ikonomi
loading...