close
Breaking NewsLajme

Foto/ Snoop Dog: Pas 11 Shtatorit sot është dita më e keqe në Amerikë

snoop-dogg-marijuana-550×301

Legjenda e hip hopit amerikan, Snoop Dogg, nuk është ndarë aspak i kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

Reperi në një postim në Instagram ka cilësuar ditën e zgjedhjes së Donald Trump për president të SHBA-së si ditën më të keqe në histori për amerikanët pas 11 shtatorit.

“Dita më e keqe në amerikë, 11 shtatori. Dita e dytë më e keqe në Amerikë, 09.11 (nëntori)”, u shpreh Snoop në postimin e tij, shkruan Telegrafi.

Snoop Dogg ka qenë një prej yjeve në përkrahje të Hillary Clinton.

Ai nuk ka përkrahur politikat agresive dhe raciste të Donald Trump, dhe pse pse është kritikuar nga fansat e tij, votues të Trump.

14711920_1003551166421788_3541920728553095168_n
Tags : snoop dog
loading...