• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Profecia e frikshme e “Nostradamusit italian”: Bora do të na vrasë të gjithëve!

Teksa bora ka pushtuar Italinë, profecia e tij po frikëson botën. Bëhet fjalë për Matteo Tafurin të njohur si “Nostradamusi italian”. Ai ka parashikuar se nëse në Salento do të ketë borë për dy ditë, kjo do të sjellë fundin e botës. Mediat italiane shkruajnë se kjo zonë, nën pushtetin e borës, është një ngjarje e rrallë.

auto_screenshot_51484076255

Matteo Tafuri njihet si filozof dhe astrolog, që ka lindur më 8 gusht 1492 në Soleto dhe ka vdekur më 13 Qershor 1582. Matteo Tafuri është i njohur për aftësitë e tij okulte dhe parashikuese.

auto_stemma_famiglia_tafuri1484076357

Stema e familjes Tafuri

/Syri.net