Foto/ Njihuni me konkurrentët e Kampionatit të Mjekrës dhe Mustaqeve


Në Liverpul të Anglisë, do të zhvillohet Kampionati Britanik i Mjekrës dhe Mustaqeve, me garues nga vende të ndryshme të botës.

Ata do të konkurrojnë në 20 kategori të ndryshme, përfshirë atë Musketarë, Amish dhe stil të lirë, transmeton Telegrafi.

Deri më tani, ka pasur konkurrentë të ndryshëm dhe pritet që finalja të jetë mjaftë e vështirë për jurinë, që duhet të nxjerrë fituesit,

Mjekrat e gjata të rregulluara me kujdes, apo ato të shprishura, do të jenë subjekt i vlerësimit. Në kategorinë e mustaqeve, kryesisht shihen ato me maje, por nuk mungojnë as krehje dhe formësime tjera.

“Jam shumë i gëzuar që qyteti ynë është nikoqir i garës. Në këtë organizim mund të vijnë të gjithë, nëse nuk kanë mjekër mund të shikojnë”, ka thënë Drew Johnson, njëri nga pjesëmarrësit. /Telegrafi/

konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-2konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-3konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-4konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-5konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-6konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-7konkurrence-e-forte-ne-kampionatin-e-mjekres-dhe-mustaqeve-foto-11

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password