• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Lidhjet me femrat e famshme, martesa, origjina; kjo është jeta reale e “Brad Pitt-it” të Turqisë

Aktori simpatik Kivanç Tatlitug, i njohur nga të gjithë si ‘Brad Pitt’ i Turqisë ka disa të vërteta interesante në jetën e tij reale. Së pari ai është me orgjinë nga Kosova edhe këtë e ka pranuar publikisht, hera e fundit ishte kur gjatë një interviste për CNN turk ai theksoi se origjina e tij ishte nga Kosova, pra është një shqiptar nga Prishtina, sjhkruan opinion.al.

 

Po ashtu një tjetër fakt i cili është bërë publike nga mediat vendase është se aktori turk Kivanç Tatlitug është martuar me ish të dashurën tij Basak Dizer. Ceremonia e martesës është zhvilluar në datën 14 shkurt ditën e të dashuruarve.

v_1454153443-4967202

Një tjetër fakt për jetën reale që duhet përmendur e që ka tërhequr vëmendje është se shumë vajza kanë rënë në dashuri me të, disa modele, disa aktore. Aktori i njohur turk, Kivanç Tatlitug ka pasur lidhje me shumë vajza të bukura në Turqi, duke filluar që nga modele, aktore e deri edhe në mbretëresha bukurie. Së fundi, ka disa kohë që ka gjetur dashurinë e vërtetë. Ja disa prej lidhjeve më të famshme:

637c3b4f7c0d690e8d412a1e5805bf1a

Azra Akin (2002 – 2012)

Azra Akın është një modele dhe aktore gjermano-turke, e cila është kurorëzuar edhe si Miss Bota 2002 dhe Miss Turqia 2002. Pati një lidhje me aktorin që në vitin 2002, pasi fitoi kurorën e Miss Turqisë, ndërsa Tatlitug ishte përzgjedhur si modeli më i mirë në Turqi. Një lidhje e gjatë që shkoi dëri në vitin 2008, kur u ndanë për t’i dhënë një mundësi të dytë njëri-tjetrit në vitin 2011. Në atë kohë madje, mediat turke shkruan edhe se çifti po bënte plane për martesë, pas një udhëtimi romantik që kishin bërë në Amsterdam, por shkurtin e vitit të ardhëm, ata të dy i dhanë fund lidhjes së tyre për t’i dhënë një mundësi të tretë njëri-tjetrit disa muaj më vonë, e cila dështoi gjithashtu.

d66db619895e15bbcd23669dad49c3bd

Meltem Cumbul (2008)

Pas ndarjes me Azra Akın, mediat turke aluduan se Behlul ishte duke jetuar një lidhje me aktoren Songul Oden, me të cilën luajti serialin “Gumus”, por në fund të vitin 2008, Kivanç pati një lidhje gati 2-vjeçare me aktoren Meltem Cumbul, me të cilën u nda në vitin 2010.

bcd458c34debadf44351434669abebff

Idil Firat (2010)

Kur Tatlitug u nda me Cumbul, ai u lidh me një aktore mjaft të pëlqyer në Turqi, Idil Firat, në fund të vitit 2010, por kjo marrëdhënie nuk zgjati shumë. Pas disa muajsh, ai do t’i jepte një shans të dytë dashurisë së tij disavjeçare me ish-Miss Botën Azra Akin, me të cilën po ashtu e mbylli marrëdhënien shumë shpejt.

akull

Florence Eugene (2013)

Në vitin 2013, Kivanç takoi modelen Florence Eugene, por lidhja e tyre zgjati vetëm disa muaj.

fund

Başak Dizer 2013

Tani, Kivanc Tatlitug ka gjetur një të dashur të re, Basak Dizer, me të cilën është i lidhur prej disa kohësh. Ishte fundi i vitit 2013, kur Tatlitug dhe Basak Dizer ishin takuar për herë të parë, por lidhja e tyre ende nuk ishte bërë zyrtare. Kishte thashetheme se ata të dy ishin bashkë, por asgjë e konfirmuar. Dhe vetëm pas disa muajsh, marrëdhënia u bë zyrtare./opinion.al